historie 2004-2013

    V dubnu roku 2004 došlo k zatím poslední personální obměně. Jaromír Dohnal a Vladimír Hrazdira se rozhodli skončit s hraním. Jejich místa zaujali na kytarovém postu Stanislav Řehoř a na baskytaru Eduard Lukeš. V důsledku této změny byl poměrně značně také obměněn repertoár. Pražce se však i nadále zaměřují na bluegrass, rock'a'billy i písně z oblasti country music.
    V roce 2006 jsou Pražce pozvány na Country fest do Hohensteinu. Dvoudenní akce v malé vesnici v Rakousku zaujala hlavně tím, jak se dokáže bavit místní společnost. To lze v Česku málokde vidět.
2007 - Country fest Hohenstein, Rakousko
zleva: Eduard Lukeš, Jiří Lukšů, Jaromíra Musilová, Stanislav Řehoř, Václav Kříž

    Pražce se následně úspěšně účastní 9. ročníku Festivalu EWOB v La Roche sur Foron (Francie). Náš set byl zařazen na samý závěr v neděli odpoledne a byl publikem velmi dobře přijat. Výsledkem bylo pozvání na desátý ročník festivalu v roce 2007.

2006 - Pražce na festivalovém pódiu v La Roche sur Foron (Francie)
zleva: Jiří Lukšů, Sláva Řehoř, Mirka Musilová, Eda Lukeš a Vašek Kříž
... ve věku 42 let opustil 5. září 2006 navždy řady muzikantů
dlouholetý člen Pražců, kytarista a zpěvák Jaromír DOHNAL ...

    I v roce 2007 hrajeme - už na 2. ročníku - Country Festu v Hohensteinu. Následné účinkování Pražců v La Roche sur Foron se dá i tentokrát považovat za úspěšné. Kromě vlastní festivalové účasti jsme přímo ve městě absolvovali i dva sety - jeden večerní (Tattoo bar) a jeden dopolední (před kavárnou na náměstí) - jako propagaci festivalu.

    V roce 2012 byly Pražce pozvány - jako jeden z nejstarších souborů u nás (který účinkoval na festivalu v jeho začátcích) - na jubilejní 40. ročník Banjo Jamboree v Čáslavi - Vodrantech. Toto vystoupení bylo přijato přítomnými posluchači příznivě.

    Rok 2013 byl naplněn různými, hlavně koncertními akcemi. Sezonu ozdobila naše účast na Mandlovském futrálu v Řetové, na Bluegrassu na mlejně na Janďourkově mlejně v Sedlišti u Starých Hradů a hraní v Praze na Smíchově v bývalém klubu CI5.

... 12. listopadu 2013 opustil ve věku 63 let po těžké nemoci navždy řady muzikantů bývalý člen Pražců,
houslista Jan ANTL ...

    V roce 2014 kapela oslaví úctyhodných 40 let svého trvání.