historie 1990-2003

    Na jaře roku 1990 je kapela znovu aktivována. K Václavu Křížovi, Jaromíře Musilové a Vladimíru Hrazdirovi se přidávají někdejší člen Jan Antl, housle, a dva noví: Jiří Lukšů - housle (ex-Kyvadlo Jihlava) a Přemysl Novák - kytara. Po krátké době skupinu znovu opouští Vláďa Hrazdira a na jeho místo je angažován Jaromír Dohnal (baskytara). Skupina poměrně často hraje - především na country bálech a podobných akcích. Jan Antl ale zhruba po roce Pražce opouští. Další změnou je příchod Tomáše Kubína na kontrabas a v souvislosti s ním přechod Jaromíra Dohnala na post kytaristy. V této sestavě kapela absolvovala několikrát Banjo Jamboree v Kopidlně a spoustu dalších poměrně významných akcí.

1994 - koncert v Boby centru v Brně
zleva:  Jiří Lukšů, Jaromíra Musilová, Tomáš Kubín, Jaromír Dohnal, Václav Kříž
    Zjara roku 1999 Pražce natočily první CD. Dostalo název PRAŽCE 99 (a stylově bylo pokřtěno 9. 9. 99 v 9 hodin večer). Obsahuje 19 skladeb. Na podzim 1999 zaujímá místo v sestavě opět Vláďa Hrazdira. Po úspěšném setu v klubu CI-5 v Praze dostala kapela pozvánku na EWOB 2000 (Evropský bluegrassový festival) v Holandsku, v městečku Voorthuizen. Hrálo zde cca 50 kapel z celé Evropy a z USA.  Kapela zde podala solidní výkon a byla posluchači dobře oceněna.

 2000 - na festivalu v Holandsku
zleva:  Jaromíra Musilová, Jaromír Dohnal, Václav Kříž, Jiří Lukšů a Vladimír Hrazdira

    V průběhu podzimu 2001 bylo realizováno druhé CD s názvem Dva kroky s 15 skladbami. Počátkem roku 2004 oslavila kapela 30 let existence. K tomuto jubileu vydala 3. CD, které dokumentuje historii tělesa. Nahrávky různých sestav kapely pochopitelně neoplývají technickou kvalitou záznamu, ale alespoň částečně vypovídají o tom, jak se kapela v průběhu doby měnila.

2001 - v Country clubu v Jihlavě
zleva: Vladimír Hrazdíra, Jiří Lukšů, Jaromíra Musilová, Jaromír Dohnal, Václav Kříž