historie 1978-1989

    Kapela hraje v prvotní sestavě, jen byla po odchodu Miroslava Hlávky na vojnu vyřešena talent-scoutingovým způsobem jeho náhrada objevem Jaromíry Vondrové (dnes Musilová), které tehdy bylo něco málo přes 15 let. Kapela opět zkouší a absolvuje různá příležitostná hraní, např. ve Vyškově (ocenění některých hráčů za výkony), později účinkování v Písničkové lize v Brně či na společných koncertech s brněnskou Ozvěnou.

 

 1978 - v Dělnickém domě v Jihlavě
zleva:  Honza Antl, Mirka Vondrová, Vašek Kříž, Dali Rychnovský,
 Vláďa Hrazdira a Miloš Široký
    V roce 1980 následuje první významné vystoupení - na Banjo Jamboree, celostátní přehlídce banjistů a jejich skupin v Kopidlně.
  V té době se Pražce zúčastnily spousty dalších akcí - z mnohých vybíráme Lokálku v Polné, Hronov (a zde získaná ocenění za hru na banjo a kytaru), okresní a krajská kola Porty, koncerty s brněnskými kapelami - Uhlákem, Vědrem a tehdejšími Poutníky apod.
  
PF 1984
zleva:  Pavel Zacha, Honza Antl, Mirka Vondrová, Vašek Kříž a Honza Křen
    Postupně se v té době pozměňuje sestava, přichází Jan Antl na housle. Na dobu vojenské služby Vládi Hrazdiry a Miloše Širokého je složení doplněno Pavlem Zachou (kytara) a Janem Křenem (kontrabas). Po návratu „chlapců“ z vojny funguje opět staronová sestava. Kapela hraje různě prakticky na všech podstatných akcích souvisejících s touto muzikou. V roce 1988 se ale, na základě určitých osobních i jiných neshod, rozchází.

1989 - při opožděné oslavě 10. výročí kapely
zleva:  Pavel Řehoř, Pavel Zacha, Honza Křen, Milan Toman, Honza Antl, Míla Jiskrová, Vašek Kříž, Mirka Musilová, Vláďa Hrazdira, Dali Rychnovský, Mirek Hlávka a Miloš Široký