historie 1973 - 1977

    V průběhu let 1973-74 se utvořila na loucké ZDŠ skupina se zájmem pokusit se interpretovat styl country zvaný bluegrass, aniž kdokoliv v té době věděl, co to vlastně obnáší v oblasti vokální a nástrojové. Inspirace byla dána deskami Greenhorns a Rangers a také prvními kolekcemi Dvoran c&w z dílny M. J. Langera, dále různými cestami získanými magnetofonovými nahrávkami (zpočátku zejména pak z rakouského vysílání).

 

1975 - koncert v louckém kině

zleva:  Vláďa Hrazdira, Pavel Řehoř, Václav Kříž, Dali Rychnovský, Bohouš Vondrák, Miloš Široký a Mirek Hlávka

   Zakládajícími členy byli Vladimír Hrazdira (kontrabas), Bohumil Vondrák (housle), Pavel Řehoř (dvanáctistrunná kytara), Miroslav Hlávka (pětistrunné banjo), Miloslav Široký (kytara) plus Václav Kříž (mandolína), později pak ještě Dalibor Rychnovský (foukací harmonika, malý bubínek). Skupina si zvolila název Pražce (myšleny hmatníkové příčky na některých hudebních strunných nástrojích).

1977 - přehlídka kapel ve Vyškově
zleva: Vašek Kříž, Miloš Široký, Dali Rychnovský, Vláďa Hrazdira,
Pavel Řehoř, Bohouš Vondrák a Mirek Hlávka
    Kapela se představovala veřejnosti na různých akcích – na dětských táborech, u ohňů, … Následovaly rozmanité přehlídky v Jihlavě, později pak ve Vyškově. Zde jsme se postupně seznamovali s dalšími muzikanty a získávali spoustu nezbytných poznatků. Bylo uspořádáno několik koncertů v louckém kině (spolu se Střepy, které se tehdy ještě jmenovaly Štokrdle, dále zde hrála Sekvoj, apod.).