historie 2014 a dále

    Počátkem roku 2014 se rozhodl Eda Lukeš ukončit svoji spolupráci s Pražci. Na jeho místo nastoupil kontrabasista Aleš Weselý. Nový člen kapely se pochopitelně musel nejdříve seznámit s repertoárem, takže první veřejné vystoupení v nové sestavě přišlo až 30. dubna na akci Čarodějnice 2014 - v Jihlavě na Masarykově náměstí.


Na festivalu Hubertka v červnu 2014: Jiří Lukšů, Václav Kříž, Jaromíra Musilová, Aleš Weselý a Stanislav Řehoř

    Další akce: hraní na Festivalu Hubertka, na Salavické jízdě v Salavicích, na 2. ročníku Hubertova country festivalu v Hlinsku, na Prázdninách v Telči, kde jsme zahajovali předposlední den (po nás hráli Poutníci a Devítka). Následovaly tradiční loucké akce Přehlídka louckých kapel a hraní na Regionálním dnu v areálu za zdravotním střediskem a prosincová vánoční akce v Jihlavě na Masarykově náměstí.
    Hlavní událostí roku 2014 však pro nás bylo natočení alba Pražce 2014 - kde jsme se snažili repertoárově zmapovat uplynulé desetiletí. Album jsme natočili ještě s Edou Lukešem. Slavnostně jsme ho pokřtili 27. prosince 2014 v Lukách (viz diskografie).
      Rok
2015 jsme zahájili až 14. února ve Dvorcích (bez našeho kytaristy Slávy), zaskakoval "exPražec" Přemek Novák. V dubnu pak následovalo El Paso v Dolní Cerekvi... 

...a už tradiční čarodějnice na Masarykově náměstí v Jihlavě. Další akcí bylo hraní v El Pasu - country hospodě v Dolní Cerekvi, na čarodějnicích na jihlavském náměstí, ve Valašských Kloboucích na akci místní ZUŠ, a opět na Hubertce. Následoval White Stork v Lukách, Hubertův country festival v Hlinsku, Bluegrass festival Kopidlno 2015 - Memoriál Honzy Macáka, Kozlova stodola na Čejkovně u Lhotky, tradiční přehlídka louckých kapel a Beer house - pivní slavnosti v Třebíči. Rok jsme zakončili na Dni řemesel v Lukách.

Rok 2016 jsme zahájili v březnu v loucké Dolničce. Následovalo několik soukromých akcí, pak Májovka opět v Lukách, kde byl hlavním hostem Ondřej Hejma a Žlutý pes. Pěkná byla Country na kolejích, červnová akce na nádraží v Chřenovicích (na Sázavě), i Hajnickej potlach v Hajnici u Dvora Králové nad Labem - to už byl červenec. Tam jsme se po dlouhé době viděli s jihočeskou kapelou Sem tam. A ještě v červenci Svojanov 2016 (kde za Aleše zaskočil "exPražec" Vláďa Hrazdira)

 

a vystoupení na Polenském kulturním létě. Konec prázdnin jsme odehráli na hřišti v Jamném.

 

Podzim a konec roku byl, co se týká hraní, trochu slabší: v Jihlavě, na Masarykově náměstí v rámci Zelinářského ovocnářského jarmarku, a dvakrát v Lukách - předvolební akce a první veřejná zkouška Pražců v Pohodáři.

Rok 2017 jsme zahájili v únoru v Pivním ráji. Tam jsme taky domluvili s Jindrou Bílkem podrobnosti květnového působení při jubilejním Pony expressu. Následovala produkce v brněnském klubu na Leitnerce, kde jsme se objevili jako hosté kamarádů ze skupiny Sakrapes. Následovalo hraní v loucké Dolničce, už zmíněné hraní při Pony expressu, a to hned dvojnásobné: ve Vyšším Brodě a ve Stříbrné Lhotě u Mníšku pod Brdy; v obou případech se skupinou Taxmeni. 
A po pěti letech opět na Banjo Jamboree v Čáslavi (jako jedna z nejstarších "žijících" kapel). Sezóna pokračovala červencovým čtyřhodinovým maratonem v Jihlavské restauraci Buena vista, srpnovým hraním na Janďourkově mlejně, kde jsme se mohli pozdravit se skupinou Fámy, a hlavně s Petrem Kůsem, a zářijovými soukromými akcemi v Lukách a Hybrálci (s kapelou Pacifik). Následovalo listopadové hraní v Jihlavě na slavnosti sv. Martina... 
...a veřejná zkouška Pražců v Pohodáři v Lukách. Rok jsme zakončili v prosinci na řemeslnickém jarmarku rovněž v Lukách.

2018

Zahájili v únoru na XIV. valentýnském hraní v Hybrálci.

V dubnu jsme byli hosty spřátelené kapely Sakrapes v Brně. 

V květnu jsme byli hosty setkání pracovníku sociálních služeb na zámku Valeč. Následovalo hraní v restauraci Buena vista v Jihlavě (to už byl červen) a srpnová 

Kocouří scéna na Prázdninách v Telči

(s kapelou Hnadl) a spoluúčast na oslavách sta let republiky v Jihlavě (akce Proletí 100letí!). Koncem roku - v prosinci - jsme oslavili životní jubileum Vládi Hrazdiry a rok zakončili Veřejnou zkouškou s hosty Slávkem Janouškem, Lubošem Vondrákakem a Láďou Zítkou...

Více zde: https://https://prazce-luka.webnode.cz/kalendar-akci/